Nymburk v Poháru ULEB prohrál i v Boloni

BOLOŇA/PRAHA

Basketbalisté Nymburka prohráli rozdílem 11 bodů utkání ULEB cupu v italské Boloni a po druhém kole zůstali v šestičlenné skupině F jediní bez výhry.

Nymburku sice favorita zaskočil a v 6. minutě vedl 17:8, jenže domácí zpřesnili tříbodové pokusy, s větším důrazem doskakovali a už po čtvrthodině hry měli navrch (28:21). Ve třetím dějství český mistr agresivnějším bráněním srovnal skóre (39:39), jenže Boloňa si uchovala převahu pod košem a její úspěšnost střelby zdálky dosáhla 42%. Pět minut před koncem tak Nymburk přes výraznou rotaci hráčů prohrával již 59:76 a bylo jasno.

Pohár ULEB - skupina F:
Beghelli Boloňa - ČEZ Nymburk 82:71 (19:19, 37:32, 58:51)
Nejvíce bodů: Jenkins 26, Jamisikus 17, Thomas 8 - Sokolovský 16, Schilb a Rančík 12. Rozhodčí: Dozai (Chorv.), Lepetič (Černá Hora), Neskovič (Srb.). Fauly: 22:24. Trestné hody: 32/21 - 21/15. Trojky: 9:6. Diváci: 2500.
CZ Bělehrad - Panellinios Atény 79:69, Telindus Ostende - Dynamo Moskva 89:83.