Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalisté Klimánek s Halíkem odcházejí do nizozemské ligy

23. listopadu 2007 11:30 - OSTRAVA

Ostravský basketbalista Ctirad Klimánek si zahraje nizozemskou ligu. Třiadvacetiletý hráč na křídlo nebo rozehrávku posílí tým Aris Friesland a s velkou pravděpodobností ho do stejného dresu bude následovat i spoluhráč Roman Halík.

Oba hráči v této sezóně neměli místo v sestavě Nové huti, připsali si jen několik sporadických startů. Klimánek proto kývl na nabídku posledního týmu nizozemské Eredivisie. Na neobvyklé angažmá ho patrně doprovodí pivot Halík, který měl původně nakročeno do Zlína. "Ale nakonec odejde taky do Holandska," potvrdil mluvčí klubu Vladimír Raszka.

Ostrava už tak zápolí s úzkým kádrem. Trenér František Rón ani v dnešním utkání proti Prostějovu nebude moci počítat se zraněnými oporami Jaroslavem Prášilem a Zbyňkem Pospíšilem, zdravotní problémy mají i Marek Mužík, Rostislav Uhlíř a Ondřej Šiko.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.