Basketbalisté New Orleansu po osmi letech porazili v NBA Dallas

NEW YORK

Basketbalisté New Orleansu porazili poprvé od roku 1999 v NBA Dallas. V sobotním zápasu uspěli domácí Hornets až v prodloužení, v němž byli o čtyři body lepší a výhrou 112:108 ukončili ve vzájemných duelech s Mavericks sérii 21 porážek. Hvězdou vítězného mužstva byl Chris Paul, kterému při 33 bodech, 12 asistencích a devíti doskocích jen těsně unikl ceněný triple-double.

Prodloužení rozhodlo také zápas v New Jersey, kde se nakonec domácí mužstvo radovalo z vítězství 94:92 nad Philadelphií. Opora New Jersey Vince Carter tentokrát začal na lavičce náhradníků, ale nakonec odehrál 42 minut a nastřílel 24 bodů. Také Nets ukončili nepříjemnou sérii, doma totiž vyhráli po pěti nezdarech.

Střelcem dne byl Tracy McGrady z Houstonu, ani jeho 40 bodů ale neodvrátilo porážku Rockets v Sacramentu.

Výsledky:
Washington - Toronto 101:97, New Jersey - Philadelphia 94:92 po prodl., Memphis - Minnesota 109:80, Sacramento - Houston 107:99, Milwaukee - Detroit 91:117, Chicago - Charlotte 111:95, New Orleans - Dallas 112:108 po prodl.