Basketbalisté Phoenixu nestačili nečekaně doma na Miami

NEW YORK

Basketbalisté Phoenixu se postarali o překvapení v pondělním programu NBA, když nestačili na domácí palubovce na Miami. Aktuálně třetí nejlepší tým ligy prohrál 113:117 a soupeři z Miami podlehl poprvé za poslední tři sezóny. Hlavním strůjcem nečekaného výsledku byl miamský rozehrávač Dwyane Wade, který dal v posledních čtyřech minutách deset bodů a celkem v utkání 31.

Vítězstvím outsidera skončil také duel v Orlandu, kde domácí lídr Jihovýchodní divize prohrál s Atlantou 87:98. Hráči Magic doplatili na slabou střelbu, kterou měli pod čtyřicet procent. Philadelphia využila zranění největší opory Houstonu Tracyho McGradyho, jenž odstoupil s bolavým kotníkem ve druhém poločase, a zvítězila 100:88.

Nejlepším střelcem dne byl Němec Dirk Nowitzki. Po svém nejlepším výkonu sezony a 36 bodech do koše New Yorku dovedl Dallas k vítězství 99:89.

Výsledky basketbalové NBA:
Philadelphia - Houston 100:88, Orlando - Atlanta 87:98, Sacramento - Milwaukee 96:93, Phoenix - Miami 113:117, New York - Dallas 89:99.