Basketbalisté Nového Jičína ztrátu z Polska nesmazali

NOVÝ JIČÍN

Basketbalisté Nového Jičína porazili v odvetném finálovém utkání Středoevropské ligy polský klub Ostrów Wielkopolski 79:76, ale v premiérovém ročníku soutěže obsadili druhé místo. První zápas na soupeřově palubovce totiž prohráli vysoko 77:94. Třetí skončily Pardubice, které dvakrát zdolaly rakouský Klosterneuburg.

Hráči Nového Jičína ve středu ve 20. minutě vedli o 15 bodů, ale druhý poločas přinesl velký zvrat, o který se postaral na rozehrávce Američan Hughes. Domácí v 27. minutě přesto měli k dobru ještě 14 bodů, ale čtyři trojky soupeře jim vzaly naději na smazání náskoku polského týmu z prvního zápasu.

Finále:
Nový Jičín - Ostrów Wielkopolski 79:76 (23:16, 47:34, 66:64)
Nejvíce bodů: Šarovič 26, Venta 15, Chapman 14, Pelikán 13 - Hughes 19, Szawarski 14, Boykyn 13, Sroka 11. Rozhodčí: Dolinek, Holubek, Janovský. Trestné hody: 20/14 - 15/12. Trojky: 7:12. Fauly: 17:22. Diváci: 1000. Nejlepší hráč: Šarovič. První zápas: 77:94.
O 3. místo:
Xion Dukes Klosterneuburg - BK Pardubice 67:80 (17:23, 35:39, 53:60)
Nejvíce bodů: Watson 21, Martin 12 - Přibyl a Smigič po 13, Novotný 12. Trestné hody: 6/5 - 18/11. Fauly: 21:13. Trojky: 6:7. První zápas: 54:77.