Vedoucí Liberec si snadno poradil s volejbalisty Příbrami

Volejbalisté vedoucího Liberce neměli v 16. kole extraligy problémy se sedmou Příbramí a na jejím hřišti vyhráli jasně 3:0, když ve druhém setu povolili domácím jen 11 bodů. Nadále tak mají náskok jedné výhry před druhými Českými Budějovicemi a třetím Kladnem, které dnes zdolalo Ostravu.

Mnohem dramatičtější byl boj o poslední postupové místo do play-off mezi Ústím nad Labem a ČZU Praha, ve kterém nakonec Severočeši zvítězili v tie-brejku 15:13. Hra se v průběhu celého utkání přelévala z jedná strany na druhou, dlouho byli blíže k vítězství domácí, ale Pražané si tlakem v závěru čtvrtého setu vynutili rozhodující sadu. V ní prohrávali již 5:9, ale dokázali otočit na 13:12. Jenže pak výborně zaservíroval domácí Salon a po úspěšném bloku proměnilo Ústí první mečbol.

"Byli jsem šťastnějším týmem, škoda že jsme nedokázali v pátém setu udržet čtyřbodové vedení, ale nakonec jsme získali cenné vítězství," řekl po utkání ústecký trenér Michal Nekola. Jeho protějšek Josef Novotný litoval ztráty třetího setu. "Chyběl nám reprezentační blokař Kotrch. Škoda, že jsme nezískali dobře rozehraný třetí set. V závěru soupeř zariskoval a vyplatilo se mu to," uvedl kouč ČZU.

Výsledky 16. kola volejbalové extraligy:
Kladno - Ostrava 3:2 (21, -22, 18, -10, 13)
Rozhodčí: Dvořák, Grabovský. Čas: 120 min. Diváci: 300.
Příbram - Liberec 0:3 (-23, -11, -23)
Rozhodčí: Pejpal, Renčín. Čas: 71 min. Diváci: 470.
Ústí nad Labem - ČZU Praha 3:2 (-24, 22, 23, -18, 13)
Rozhodčí: Krsek, Švejda. Čas: 120 min. Diváci: 400.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.