Nymburk porazil USK až po prodloužení a udržel neporazitelnost

Nymburští basketbalisté v předehrávce pátého kola nadstavby vyhráli 93:88 po prodloužení na palubovce USK a po velkém boji udrželi neporazitelnost v nejvyšší soutěži. Středočeši oslabení o reprezentanty Jaromíra Bohačíka a Vojtěcha Hrubana sice promarnili vedení o 15 bodů a v závěrečné čtvrtině pustili soupeře do vedení, ale nakonec natáhli rekordní vítěznou sérii na 84 zápasů.

Hayden Dalton z Nymburka.

Nymburk přijel na Folimanku bez nejlepších střelců Bohačíka s Hrubanem, kteří po náročném reprezentačním programu dostali volno. A v úvodu zápasu to rozhodně nevypadalo, že by šestnáctinásobní šampioni měli mít problémy. První čtvrtinu vyhráli 31:18 a dostali se do vedení až o 15 bodů.

Jenže domácí ve druhém poločase srovnali se soupeřem krok a ve čtvrté čtvrtině skóre otočili, vypracovali si náskok čtyř bodů a necelé tři minuty před koncem vedli o dva body. Nymburk ale srovnal a nakonec o vítězství nad USK rozhodl stejně jako v nedávném finále poháru až v prodloužení.

Zleva Mirza Begić a Antbia Waller z Baru a Petr Šafarčík z Nymburka.

Nymburk tak prodloužil rekordní ligovou sérii na 84 vítězství. Středočeši, které už příští týden čeká úvodní osmifinále Ligy mistrů s tureckým celkem Bandirma, naposledy v nejvyšší soutěži prohráli 31. března 2018, kdy podlehli Pardubicím.