Volejbalisté Ostravy v extralize porazili vedoucí Liberec

Volejbalisté Ostravy v sobotu vyhráli zápas dvou nejlepších extraligových týmů, když na domácí palubovce porazili 3:2 Liberec. Severočeši sice vedli 2:1 na sety, ale ve čtvrté sadě lídr naprosto selhal a uhrál jen šestnáct bodů. Pátý set pak pro sebe získali domácí v poměru 17:15.

Ostrava navzdory vítězství klesla v tabulce na třetí místo, protože volejbalisté Kladna na domácí palubovce porazili poslední Zlín hladce 3:0. Hosté vzdorovali jen v prvních dvou setech, ve třetí sadě už jim domácí povolili pouhých patnáct bodů.

Pětisetová bitva byla k vidění rovněž v Ústí nad Labem a tentokrát se z vítězství radovali hosté. Příbram byla lepší v koncovkách posledních dvou setů. V prvním dějství vedla Příbram v úvodu o čtyři body a vedení si udržela až do konce setu. Ve druhé a třetí části zápasu zlepšili domácí přihrávku a prosazovali se i důrazným servisem. Ve vyrovnaném čtvrtém setu se skóre dlouho přelévalo a Příbram v klíčových chvílích zablokovala ústecké útoky. Obdobný vývoj měl i závěrečný zkrácený set.

V dalším dnešním zápase porazila Opava na domácí palubovce České Budějovice a na šesté příčce se bodově dotáhla na svého soupeře. Úvod prvního setu patřil díky razantnímu Jihočechům, ale domácí výrazně zlepšeným výkonem dokázali skóre otočit a uhrát i koncovku. Ve druhém setu Opavané zásluhou výborně hrajícího Rybníčka získali šestibodové vedení. Jihočeši ještě snížili, ale závěr vyzněl opět jasně pro domácí.

Pak se přestalo dařit nahrávači Malčíkovi, hosté toho využili a získali třetí set hladce ve svůj prospěch. Nejlepší volejbal předvedly oba týmy ve čtvrtém setu. V něm Opava získala sedmibodové vedení a to definitivně rozhodlo o výsledku zápasu.