Brněnské basketbalistky vyhrály první ligové semifinále

BRNO

Basketbalistky Gambrinusu Brno porazily ve čtvrtečním prvním semifinále ligového play-off Trutnov 98:65. Obhájkyně titulu měly ale především v úvodní čtvrtině se soupeřem hodně práce a nechaly se zaskočit jeho bojovností a přesnou střelbou. Až v závěru poločasu se Brňanky vzchopily a zápas pak dotáhly bezpečně do vítězného konce. Druhý duel je na programu hned v pátek od 10:30 opět v Brně.

Trutnov ještě ve 13. minutě vedl 29:28. Střelecky se prosazovaly hlavně Zohnová a Šnajdrová, ke kterým se přidala ještě Carvajalová. Po změně stran se už ale hrálo zcela v režii brněnského týmu, který přidal v obraně a začal proměňovat šance.

"V úvodu se na naší hře projevila únava z náročného programu posledních dnů a dlouho jsme se nedostali do obvyklého tempa. Trutnov podal dobrý výkon," řekl trenér brněnských basketbalistek Jan Bobrovský.

Druhé semifinále mezi USK Praha a Valosunem Brno se ještě hraje.

Semifinále, 1. zápas:
Gambrinus Brno - Trutnov 98:65 (26:22, 47:37, 72:51)
Nejvíce bodů: Kulichová 17, Žirková 15, Veselá 14, Vítečková 12, Maigaová-Baová 11 - Šnajdrová, Carvajalová a Zohnová po 15. Rozhodčí: Holubek, Kašparová. Trestné hody: 14/9 - 4/2. Fauly: 11:13. Trojky: 5:7. Diváci: 200. Nejlepší hráčka: Kulichová. Stav série: 1:0.