Basketbalisté Pardubic vyhráli první čtvrtfinále v Děčíně

DĚČÍN

Basketbalisté Děčína prohráli v prvním čtvrtfinálovém utkání play-off 60:73 s Pardubicemi. Série na tři vítězství pokračuje v úterý na východě Čech.

První tři minuty dokázali Děčínští držet krok se soupeřem a dokonce vedli 8:4. Následovalo však v jejich podání sedm hluchých minut, bez střelby i herního nápadu. Hosté výborně dirigováni Sandersem šli až do jedenáctibodového vedení, které na začátku druhé čtvrtiny zvýšili na náskok 26:13, který průběžně udržovali až k poločasovému stavu 26:36.

I druhou půlku zahájili lépe hosté, také proto, že vynikající Sanders nadále třímal pevně taktovku hry a navíc několik akcí korunoval i přesnou střelbou. A tak se rozdíl ve skóre pohyboval mezi jedenácti až šestnácti body ve prospěch Pardubic. Třetí čtvrtina tak skončila dílčím výsledkem 42:57.

Úvodní minuty posledního dějství sice přinesly osm bodů Děčína proti dvěma Pardubic, další vývoj skóre vzal opět do svých rukou neudržitelný Sanders a sedmi body za sebou navýšil náskok svého týmu znovu na 16 bodů - 50:66. Posledních pět minut přineslo vyrovnanou hru s malou střeleckou potencí a přes dvě děčínské trojky v podání Thomase a Griera dospělo utkání ke stavu 60:73.

Výsledek - čtvrtfinále, 1. zápas:
BK Děčín - Synthesia Pardubice 60:73 (11:22, 15:14, 16:21, 18:16)
Nejvíce bodů: Sanders 26, Phillips 17, Svite 12 - Grier 12, Prach 9, Soukup a Thomas 8. Rozhodčí: Dolinek, Vondráček, Galajda. Trestné hody 9/19:18/24. Fauly 21:15. Trojky 5:3. Diváci: 1200.