New Orleans a Detroit vstoupili výhrami do druhého kola play-off

NEW YORK

Basketbalisté New Orleans a Detroitu zahájili vítězně série druhého kola play-off zámořské NBA. V Západní konferenci nedali Hornets šanci obhájcům trofeje ze San Antonia, kterého porazili 101:82.

New Orleans ale do zápasu nevstoupili nejlépe a ve druhé čtvrtině už prohrávali o 11 bodů. Po přestávce však na palubovce existovalo pouze jedno mužstvo. Domácí David West si třiceti body vytvořil osobní maximum ve vyřazovacích bojích a zastínil tak největší hvězdu Spurs Tima Duncana, která zaznamenala jen pět bodů. "Prostě to nešlo tak, jak bych si představoval. Hráli skvěle a já špatně," dodal stroze čtyřnásobný vítěz NBA.

V úvodním utkání série druhého kola mezi Detroitem a Orlandem potvrdili domácí Pistons svou pověst nejlépe bránícího týmu soutěže. Svého soupeře porazili v play-off již poosmé za sebou, když mu ve druhém poločase povolili pouze třicet bodů.