Bastketbalisté Nymburka se poučili a stojí krok od titulu

NOVÝ JIČÍN

Nymburské basketbalisty dělí už jen jediné vítězství od zisku pátého českého titulu v řadě. Úřadující mistr se při čtvrtém dílu ligového finále v Novém Jičíně poučil ze středeční porážky a ve čtvrtek večer získal proti domácímu týmu mečbol po výhře 67:58.

Nymburk se prezentoval důslednou hrou v obraně. Nepouštěl domácí do střeleckých pozic, měl dlouho navrch při doskoku a střelecké taktovky se ujal trochu nečekaně Schilb. „Vyplácelo se nám zónové bránění. Zahráli jsme takticky ukázněně, i když Lee a Mack byli zdravotně limitování,“ líčil trenér Muli Katzurin, jehož tým dokonale eliminoval zámořská esa domácích. Beechum nedal ani bod, velmi obtížně se prosazovali i Walker s Chapmanem.

Hosté už v 9. minutě vedli dvouciferným rozdílem (28:14) a jejich vítěznou cestu neohrozila zvýšená tvrdost soupeře ani vyfaulování Sokolovského na začátku třetího dějství. Obhájci titulu si udržovali bezpečné vedení, měli lepší procento střelby a nepustili Nový Jičín ani k trojkám. Domácí sice dřeli a 98 vteřin před koncem dokázali snížit až na 58:63, blíž ve skóre se ale ani presinkem nedostali. „Dopustili jsme sedmnáct ztrát míče a trápili se v útoku. V klíčových okamžicích nám odcházel střelba,“ litoval pro ČT domácí kouč Zbyněk Choleva

Geofin Nový Jičín - ČEZ Basketball Nymburk 58:67 (17:28, 38:42, 46:56)
Nejvíce bodů: Šarovič 14, Venta 11, Reinberger 10 - Schilb 23, Rančík 13, Benda 10, 1150 diváků, čtvrtiny 17:28, 21:14, 8:14, 12:11, stav série 1:3. Pátý finálový zápas se hraje v sobotu od 20 hodin v Nymburce (vysílá ČT 4).