České basketbalistky prohrály na ME dvacítek se Srbskem

CHIETI

České basketbalistky do dvaceti let prohrály po dnu volna v osmifinálové skupině mistrovství Evropy se Srbskem 54:71. Českým hráčkám nevyšel vstup do utkání a už v poločase prohrávaly rozdílem dvaceti bodů.

Srbky hrály rychleji a přesněji kombinovaly, český tým převyšovaly i v doskakování a pohyblivostí v obraně. České hráčky se v první čtvrtině jen s obtížemi dostávaly ke střelbě, za prvních deset minut zaznamenaly pouze šest bodů.

Po změně stran se hra českých basketbalistek zlepšila, srovnaly se soupeřkami po zpřesněné střelbě krok, bodovou ztrátu z úvodu utkání už ale nedohnaly.

V dalším utkání ve skupině hrají české basketbalistky ve středu od 20:00 s Itálií.

Srbsko - Česká republika 71:54 (19:6, 40:20, 53:39)
Nejvíce bodů: Petrovičová 20, Miljkovičová 13 - Hindráková 17, Gergelová, Štěpánová a Ovsíková po 8. Trestné hody: 42/22 - 10/5. Fauly: 18:32. Trojky: 3:5.
Francie - Lotyšsko 57:53.