Rubriky:

Míčové sporty

Házenkářky narazí v kvalifikaci o MS opět na Turecko

22. července 2008 15:57 - VÍDEŇ

V kvalifikaci mistrovství světa čeká české házenkářky opět dobře známý soupeř Turecko a dále týmy Nizozemska, Litvy, Řecka a Velké Británie. Do play-off z každé ze tří skupin postoupí pouze vítězové. Šampionát se uskuteční v roce 2009 v Číně.

Kvalifikace se bude hrát ve třech skupinách, dvě jsou šestičlenné a jedna pětičlenná. Turnaje se uskuteční od 25. do 30. listopadu, play off je plánováno na 6./7. června a 13./14. června příštího roku.

Největším soupeřem českých hráček bude Turecko, se kterým se střetly již ve dvou kvalifikacích. V roce 2007 v boji o postup na evropský šampionát národní tým podlehl 29:35, o rok dříve v kvalifikaci mistrovství světa naopak vyhrál 28:27.

S Litvou a Nizozemskem se český celek potkal na březnovém turnaji v Chebu. Družstvo pod vedením Jiřího Tkadlece podlehlo Litvě 28:29 a Nizozemsko zdolalo 29:28. Řecko a Velká Británie by měly být outsidery skupiny.

Jako první bude mít právo zorganizovat turnaj Nizozemsko, pokud odmítne, je na řadě Turecko. Česká republika by přišla na řadu až jako úplně poslední.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty