Florbalistky FbŠ Bohemians prohrály i s Churem, postoupil Balrog

PORVOO

Florbalistky FbŠ Bohemians prohrály ve svém závěrečném utkání na kvalifikačním turnaji Evropského poháru ve finském Porvoo s Churem 2:6 a skončily bez bodu poslední. První místo si zajistil švédský Balrog po remíze 1:1 s domácím PSS Porvoo.

Florbal - ilustrační fotografie

České vicemistryně stejně jako v zápasech s Balrogem a Porvoo inkasovaly větší počet gólů až v závěrečné třetině. Bezbrankový stav prolomila 26 vteřin před koncem druhého dějství Russiová. Za Bohemians pak dvakrát vyrovnala Křížová, která odpověděla i na gól Ulberové. Šanci na výhru sebraly Pražankám dvě trefy Blessové, v polední minutě pak ještě vylepšily Churu skóre Kulajaová a Kornbergerová.

Hlavní turnaj, který se hraje od 8. do 12. října ve švýcarském Winterthuru, už zná sedm z osmi účastníků. Balrog se zařadí do silné skupiny B s dalším švédským týmem IKSU a SC Classic z Finska. V 'áčku' jsou české mistryně z Děkanky, obhájkyně vítězství UHC Dietlikon ze Švýcarska a Holmlia.

Do každé ze skupin bude ještě zařazen po jednom týmu z kvalifikací - už postoupivší FC Outlaws z Dánska a vítěz východní kvalifikační skupiny, která se hraje na konci nadcházejícího týdne v Bratislavě.

FbŠ Bohemians - Piranha Chur 2:6 (0:0, 0:1, 2:5)
Branky: 42. a 44. Křížová - 53. a 55. Blessová, 40. Russiová, 43. Ulberová, 60. Kulajaová, 60. Kornbergerová. Rozhodčí: Silvo, Paso (oba Fin.). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváci: 82.
PSS Porvoo - Balrog 1:1 (0:1, 1:0, 0:0)