Rubriky:

Míčové sporty

České volejbalistky čeká na ME Srbsko, Slovensko a Ázerbájdžán

17. září 2008 19:14 - LODŽ

České volejbalistky se střetnou na mistrovství Evropy 2009 v základní skupině se Srbskem, Slovenskem a Ázerbájdžánem. Rozhodl o tom středeční los v dějišti šampionátu, který se uskuteční příští rok na konci září v Polsku.

Los v Lodži přímo sledovala trenérka českých reprezentantek Táňa Krempaská. "Mohlo to být horší. Musíme si ale uvědomit, že Srbsko hrálo letos na olympijském turnaji v Pekingu a na minulém evropském šampionátu skončilo druhé. To je jasný favorit skupiny. Ale podcenit nemůžeme nikoho," zhodnotila pro server idnes.cz výsledek losu Krempaská.

České hráčky budou hrát svá utkání v rámci skupiny D v Katovicích, zbylé tři skupiny přivítá Lodž, Bydhošť a Vratislav. Z každé ze čtyř čtyřčlenných základních skupin postoupí tři celky do další fáze soutěže. Utvoří dvě šestičlenné skupiny, z nichž vzejde čtveřice semifinalistek.

Před dvěma lety se český výběr utkal v základní skupině s Polskem, Španělskem a Bulharskem. Postoupil do čtvrtfinálové fáze, ale v další skupině prohrál s Belgií, Nizozemskem i Srbskem a celkově skončil devátý. Toto umístění jim přímo nezaručovalo účast v Polsku, a tak musely svěřenkyně trenérky Krempaské podstoupit ještě kvalifikační boje. V těch suverénně přehrály Slovinsko, Albánii a Moldavsko.

Los ME volejbalistek 2009
Skupina A (Lodž): Polsko, Nizozemsko, Španělsko, Chorvatsko
skupina B (Bydhošť): Itálie, Německo, Turecko, Francie
skupina C (Vratislav): Rusko, Belgie, Bulharsko, Bělorusko
skupina D (Katovice): Česko, Slovensko, Srbsko, Ázerbájdžán

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty