Basketbalisté Kolína prohráli s Nymburkem jen o dvanáct bodů

Basketbalisté Kolína prohráli v 10. kole podle očekávání s mistrovským Nymburkem, ale se suverénem soutěže uhráli ze všech týmů zatím nejpřijatelnější výsledek 74:86. Pouze dvanáctibodový rozdíl je hluboko pod průměrem 25,5 bodu na zápas, kterým Nymburk dosud drtil ostatní protivníky.

Kolín ve středočeském derby dokonce vyhrál první čtvrtinu a soupeř se definitivně dostal do vedení až v 13. minutě. Žádný výrazný náskok si ale hosté nevypracovali.

"Věděli jsme, že v Kolíně nebude jednoduché vyhrát, protože soupeř se neustále lepší. Zvítězili jsme hlavně díky dobré obraně v druhé polovině a po celý zápas jsme měli kontrolu nad doskoky," poukázal nymburský kouč Muli Kacurin na podkošovou převahu v poměru 39:24.

"My jsme dneska podali sympatický výkon. Poučili jsme se z přípravného utkání, které jsme prohráli o 45 bodů, a chyby jsme neopakovali," zhodnotil zápas trenér Kolína Predrag Benáček.

Děčín využil sobotní porážky USK Praha s opavským nováčkem a výhrou 81:68 v severočeském derby v Liberci se posunul před vysokoškoláky na třetí místo v tabulce.

Hosté s výjimkou první pětiminutovky neustále vedli a kouč Pavel Budínský si šestého vítězství v sezoně cenil. "Nám se tady nikdy nehraje lehce a byl to opět veliký boj, zápas plný kontaktních soubojů a jsem opravdu rád za vítězství," uvedl Budínský.

BASKETBAL, muži - 10. kolo:
Kolín - Nymburk 74:86 (21:18, 34:42, 53:65)
Nejvíce bodů: Rogers 16, Kiršbaum 14, Mihailovič 11, Machač a Lepinaitis po 10 - Jagodnik 18, Schilb 15, Venta 12, Sokolovský 11. Rozhodčí: Paulík, Kurz, Kučera. Trestné hody: 40/27 - 18/11. Fauly: 22:29. Trojky: 5:3. Diváci: 610. Nejlepší hráč: Jagodnik.
Liberec - Děčín 68:81 (14:23, 35:45, 52:67)
Nejvíce bodů: Hampton 18, Landa 12, L. Tóth 11, T. Tóth 10 - Hatcher 20, Ofoegbu 14, Alič 11, P. Houška 10. Rozhodčí: V. Lukeš, Galajda, Karásek. Trestné hody: 18/14 - 17/13. Fauly: 21:19. Trojky: 4:4. Diváci: 925. Nejlepší hráč: Ofoegbu.