Bossová a Rossová vyhrály na závěr sezóny druhý turnaj za sebou

SAN-JA

Americké plážové volejbalistky Jennifer Bossová a April Rossová vyhrály na Světovém okruhu druhý turnaj za sebou. Po úspěchu v thajském Pchúketu z minulého týdne dominovaly i závěrečnému podniku sezony v čínském městě San-ja, kde byly nejvýše nasazeným párem. V dnešním finále porazily nově sestavenou domácí dvojici Chuang Jing, Čang Si 2:0 na sety.

Celkově si Rossová s Bossovou připsaly třetí triumf v kariéře, loni zvítězily ve Stavangeru.

Členka stříbrného čínského páru Chuang Jing, které je teprve 16 let, se stala nejmladší finalistkou v historii Světového okruhu. "A celý týden hrála skvěle," ocenila ji na webu mezinárodní volejbalové federace její spoluhráčka Čang Si, bronzová medailistka z letošních olympijských her.

Finále: Rossová, Bossová (1-USA) - Chuang Jing, Čang Si (15-Čína) 2:0 (17, 21),
o 3. místo: Branaghová, Turnerová (2-USA) - Wang Ťie, Cuo Man (9-Čína) 2:1 (-19, 16, 9),
semifinále: Chuang Jing, Čang Si - Branaghová, Turnerová 2:0 (14, 20), Rossová, Bossová - Wang Ťie, Cuo Man 2:1 (-23, 15, 11).