Děčín v předehrávce NBL přestřílel domácí Opavu

OPAVA

Favorizovaný Děčín zvítězil v páteční předehrávce 18. kola basketbalové ligy na palubovce nováčka z Opavy 92:71. Už v prvním poločase si Severočeši vypracovali bezpečný náskok, který jim vynesla především přesná střelba tříbodových košů.

Do přestávky dali hosté přes opavskou zónovou obranu deset trojek, neudržitelný byl především Pavel Miloš, který v utkání neminul žádný z pěti pokusů. Opavě se sice podařilo v jednu chvíli snížit na 42:44, ale následné ztráty míče umožnily soupeři získat opět náskok, který pak neustále narůstal. Ve třetí části dali Opavané jen osm bodů a ve zbytku utkání si zkušení hosté vítězství pohlídali.

Basketbalová liga - 18. kolo:
Opava - Děčín 71:92 (21:28, 47:57, 55:75)
Nejvíce bodů: Pumprla 18, Štec 13, Hrubý 10 - Miloš 15, P. Houška 14, Alič 13, Prach 12, Balík a J. Houška po 10. Rozhodčí: Zachara, Vondráček, Kurz. Trestné hody: 30/18 - 8/6. Fauly: 17:24. Trojky: 7:14. Diváci: 543. Nejlepší hráč: Alič.