Basketbalistům Spurs málem nestačilo k výhře ani vedení o 21 bodů

NEW YORK

Basketbalisté San Antonia vedli v sobotním utkání NBA nad Philadelphií už o 21 bodů, vítězství ale zachránili nakonec až košem v poslední vteřině. Postaral se o něj Tony Parker, který nejprve necelou sekundu před koncem doskočil nepřesnou střelu a vzápětí vyslal na koš přesný pokus, který znamenal výhru 108:106.

Spurs se díky tomu dotáhli na vedoucí tým Jihozápadní divize New Orleans. Ten byl v Denveru v třetí čtvrtině pozadu dokonce o 26 bodů, ale nakonec prohrál jen 100:105.

Spurs vyhráli 40:19 první čtvrtinu, v níž nasázeli osm trojek, celkem s 15 dalekonosnými trefami zaostali o jedinou za klubovým rekordem. Ještě v poločase domácí vedli o 16 bodů, přesto se na konci o výhru báli. Trápil je hlavně Andre Miller, s 28 body nejlepší střelec zápasu.

"Po takové prohře bolí srdce, když se předtím povede takový návrat do zápasu," litoval trenér soupeře Tony DiLeo. "Není moc týmů, které přijedou do téhle haly, prohrávají o 21 bodů a ještě mají na konci šanci zvítězit."

Miami smazalo velkou ztrátu

Velkou ztrátu museli stahovat i basketbalisté Miami, kteří s New Jersey prohrávali o 16 bodů, podařilo se jim ale zápas vyhrát po prodloužení 101:96. Nejlepší ligový střelec Dwyane Wade k tomu přispěl 29 body, což je jeho dosavadní průměr v sezóně na zápas, k tomu v závěru třikrát zblokoval v důležitých okamžicích střely soupeřů.

"Myslím, že Brooku Lopezovi se dnes bude o Wadeovi zdát," žertoval Wadeův spoluhráč Yakhouba Diawara na adresu 213 cm vysokého pivota, do jehož dvou pokusů o smeč se v koncovce "vložil" o 21 cm menší Wade. "Miluju tuhle svoji schopnost zastavit někdy ty velké hráče blokem. Vždycky se to nepodaří, ale správně načasovaný blok je často to klíčové," řekl Wade.

V Indianapolisu nestačilo Sacramentu k vítězství nad Indianou ani 45 bodů Kevina Martina, který byl i díky sedmi trojkovým trefám nejlepším střelcem sobotního programu. Kings prohráli 117:122.

NBA:
Atlanta - Houston 103:100, Charlotte - Milwaukee 102:92, Chicago - Minnesota 92:102, Denver - New Orleans 105:100, Indiana - Sacramento 122:117, Miami - New Jersey 101:96 po prodl., San Antonio - Philadelphia 108:106.