Tatran vykročil za obhajobou úspěšně, Fridrich dal čtyři góly

Florbalisté Tatranu Střešovice vykročili úspěšně v cestě za devátým titulem za sebou a v dnešním prvním čtvrtfinálovém utkání extraligy zvítězili nad Libercem 11:4. Jasný favorit vedl po dvou třetinách i díky čtyřem trefám kapitána Milana Fridricha a hattricku Švéda Johana von der Pahlena už 8:1. V závěrečném dějství Tatran dovolil soupeři zkorigovat stav, ale třemi góly pak skóre znovu vylepšil.

Domácího prostředí dokonale využil i další pražský celek SSK Future, který rozdrtil FBC Ostrava 10:4. Pepino sice vedlo v úvodu 2:0 a ještě v polovině utkání drželo krok za nerozhodného stavu 3:3, ale vývoj ve prospěch třetího týmu po základní části zlomily trefy Ondřeje Riebauera a Jana Freunda ještě v druhé třetině. Třetí dvacetiminutovku pak už hráči Future zcela ovládli.

Vítěz základní části z Vítkovic také potvrdil roli favorita a zdolal Chodov 7:3. "Máme vítězství, ale pocit z utkání není nic moc," řekl trenér Vítkovic Radomír Mrázek. Jako jediné doma zaváhalo Brno, které podlehlo Mladé Boleslavi 5:8. Čtyři body za tři trefy a jednu asistenci si v dresu vítězů připsal Jaromír Ekl, stejný počet bodů za dvě branky a dvě přihrávky zaznamenal i jeho spoluhráč Jiří Bouška.

Extraliga florbalistů - čtvrtfinále, 1. zápasy:
SSK Future - FBC Ostrava 10:4 (1:2, 4:1, 4:2)
Branky: 44. a 45. Vrtiška, 38. a 45. Freund, 47. a 56. M. Ryneš, 11. Michal Soukup, 21. Šebek, 26. Podhráský, 35. Riebauer - 5. Ďopan, 10. J. Daniš, 28. Machala, 48. Polášek. Stav série: 1:0.
Tatran Střešovice - FBC Liberec 11:4 (5:1, 3:0, 3:3)
Branky: 2., 18., 22. a 31. Fridrich, 14., 17. a 26. Von der Pahlen, 8. a 60. Garčar, 54. Jedlička, 59. Richter - 5. a 45. Křenek, 42. Nesměrák, 47. Štěpánek. Stav série: 1:0.
1. SC SSK Vítkovice - JM Chodov 7:3 (2:1, 3:1, 2:1)
Branky: 7. a 40. Kološ, 11. Hanic, 22. Folta, 39. Mojžíšek, 44. L. Hrubý, 53. Tokoš - 8. Stavjaník, 39. Šochman, 41. Vaňáč. Stav série: 1:0.