Basketbalistky Valosunu Brno si zajistily postup do semifinále

HRADEC KRÁLOVÉ

Basketbalistky Valosunu Brno se staly posledními semifinalistkami play off první ligy. Ve čtvrtém utkání série proti Hradci Králové dokázaly vyhrát venku 75:62 a mohou se nyní těšit na městské derby proti slavnějšímu Gambrinusu Brno. Druhou semifinálovou dvojici tvoří USK Praha a Trutnov.

V nedělním duelu chtěly domácí královéhradecké hráčky navázat na těsné sobotní vítězství a v první čtvrtině si také vytvořily desetibodový náskok. Brňanky však hru i výsledek postupně vyrovnaly a v poločase šly do šaten pouze s jednobodovým mankem.

Díky přesné mušce Vlkové a Zrůstové, které zaznamenaly dohromady více než polovinu bodů Valosunu, se hostující basketbalistky dostaly v třetí čtvrtině do rozhodujícího trháku a v závěru už si postup pohlídaly.

Čtvrté čtvrtfinálové utkání basketbalové ligy žen:
Hradec Králové - Valosun Brno 62:75 (23:13, 33:32, 48:57)
Nejvíce bodů: Steffanová 21, Věchtová 11, Nováková a Komžíková po 10 - Vlková 20, Zrůstová 18, Loudenová 17, Millerová 15. Rozhodčí: Macela, Znamínko. Trestné hody: 10/10 - 30/21. Fauly: 24:17. Trojky: 4:6. Konečný stav série: 1:3.