Míčové sporty

Basketbalistky Valosunu Brno si zajistily postup do semifinále

8. března 2009 19:11 - HRADEC KRÁLOVÉ

Basketbalistky Valosunu Brno se staly posledními semifinalistkami play off první ligy. Ve čtvrtém utkání série proti Hradci Králové dokázaly vyhrát venku 75:62 a mohou se nyní těšit na městské derby proti slavnějšímu Gambrinusu Brno. Druhou semifinálovou dvojici tvoří USK Praha a Trutnov.

V nedělním duelu chtěly domácí královéhradecké hráčky navázat na těsné sobotní vítězství a v první čtvrtině si také vytvořily desetibodový náskok. Brňanky však hru i výsledek postupně vyrovnaly a v poločase šly do šaten pouze s jednobodovým mankem.

Díky přesné mušce Vlkové a Zrůstové, které zaznamenaly dohromady více než polovinu bodů Valosunu, se hostující basketbalistky dostaly v třetí čtvrtině do rozhodujícího trháku a v závěru už si postup pohlídaly.

Čtvrté čtvrtfinálové utkání basketbalové ligy žen:
Hradec Králové - Valosun Brno 62:75 (23:13, 33:32, 48:57)
Nejvíce bodů: Steffanová 21, Věchtová 11, Nováková a Komžíková po 10 - Vlková 20, Zrůstová 18, Loudenová 17, Millerová 15. Rozhodčí: Macela, Znamínko. Trestné hody: 10/10 - 30/21. Fauly: 24:17. Trojky: 4:6. Konečný stav série: 1:3.

Časová osa: Míčové sporty