Rubriky:

Míčové sporty

Rozhodčím na MS házenkářů v Chorvatsku prý nabízeli prostitutky

28. března 2009 17:31 - KODAŇ

Během lednového mistrovství světa házenkářů v Chorvatsku si prý zástupci pořádající země snažili naklonit rozhodčí tím, že jim nabízeli služby prostitutek. Dánský sudí Lars Ejby Pedersen v sobotu televizní stanici TV2 řekl, že všichni arbitři byli zváni na elegantní večeře ve společnosti spoře oděných dam.

"Nikdy nám nic přímo nenabídli, ale všem bylo jasné, že jde o prostitutky," prohlásil Pedersen s tím, že spolu s třemi dalšími dánskými rozhodčími hostinu opustil. Tvrdí, že nikdy jindy se s podobnými praktikami nesetkal.

Chorvatští házenkáři se na šampionátu probojovali až do finále, v němž podlehli olympijským vítězům z Francie. Česká reprezentace na turnaji chyběla.

Pedersenova výpověď je dalším dílkem do mozaiky současné korupční aféry v házené, kterou rozpoutalo obvinění, že elitní německý klub Kiel uplácel sudí v Lize mistrů. Zaměstnavatel českého reprezentanta Filipa Jíchy je podezřelý, že díky podvodným praktikám vyhrál i předloňský finálový dvojzápas prestižní soutěže. Obviněním se zabývá státní zastupitelství.

Snahu o ovlivnění nahlásil podle dnešních informací magazínu Der Spiegel i někdejší švýcarský sudí Michele Falcone. Před semifinálovým utkáním PVP mezi Valladolidem a Velenje v březnu 2004 mu prý v noci zavolal bývalý slovinský kolega a přesvědčoval ho, že Velenje musí zápas vyhrát. Falcone nahlásil událost německému delegátovi zápasu Gerdu Butzeckovi, který poté informoval generálního sekretáře EHF Michaela Wiederera, ale tím celá záležitost skončila.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty