Házenkáři Karviné ani Hranic ve čtvrtfinále nezaváhali

Házenkáři Karviné porazili v prvním čtvrtfinálovém utkání extraligového play off Jičín bez větších problémů 32:20. Roli favorita potvrdily také Hranice, které si poradily s Lovosicemi 35:29.

V Karviné se oba týmy musely vyrovnat s absencí několika hráčů, především spojek. To ale domácím příliš nevadilo a již během prvního poločasu duel prakticky rozhodli, když jej vyhráli 16:11. Ve druhém poločase dal trenér Hudeček příležitost i ostatním hráčům z lavičky. K nejlepším patřili ve vítězném celku brankář Mrkva, Petrovský a Šulc.

Také v Hranicích bylo rozhodnuto už po 30 minutách, kdy domácí tým zasypal svého soupeře dvaceti góly. Lovosice si nevěděly rady především se Stržínkem, který jim dal devět branek. Druhé zápasy se hrají shodně ve středu na palubovkách poražených celků.