Volejbalistky Bergama vyhrály Ligu mistryň

PERUGIA

Volejbalistky Bergama vyhrály nejprestižnější klubovou soutěž Ligu mistryň. V závěrečném turnaji Final Four si nejprve hladce poradily s jiným italským klubem domácí Perugií 3:1 a v nedělním finále porazily Dynamo Moskva 3:2.

V úvodu finále italský tým vytěžil z obětavosti a velké podpory diváků a ujal se vedení po setu 25:21, pak ale ruský celek v čele s 204 cm vysokou reprezentantkou Gamovovou získal dvě sady za sebou. Bergamo následně v nejdelším setu utkání vyrovnalo a v páté sadě rozhodlo.

Hráčky Bergama triumfem potvrdily nadvládu celků z Apeninského poloostrova v prestižní soutěži. Italské kluby vyhrály posledních pět ročníků, naposledy měla Liga mistryň jiného vítěze v sezoně 2003/04, kdy vyhrálo španělské Tenerife.

Domácí tým Perugie, který obhajoval loňské prvenství, si zajistil alespoň bronz. Eczacibasi Istanbul povolil pouze set.