Rubriky:

Míčové sporty

České a světové hvězdy se utkají pod bezednými koši na Folimance

14. dubna 2009 13:35 - PRAHA

Již tuto neděli se na pražské Folimance uskuteční setkání nejlepších hráčů Mattoni NBL. V rámci tradiční akce All-Star Game proběhne již posedmé utkání mezi českým a zahraničním výběrem. Novinkou bude i zápas hráčů do 23 let Východ versus Západ. Chybět nebudou ani doprovodné soutěže jako smečování nebo tříbodová střelba.

Tradiční setkání těch nejlepších hráčů Mattoni Národní basketbalové ligy se uskuteční již tuto neděli 19. dubna na pražské Folimance. Stejně jako v předchozích letech se v rámci akce All-Star Game proti sobě postaví české a zahraniční hvězdy elitní domácí soutěže. Trenéry českého výběru budou děčínský Pavel Budínský a novojičínský Zbyněk Choleva. Zahraniční hráče povede nymburský Muli Katzurin s Kennethem Scalabronim z USK Praha.  

Zahajovací sestavy volili fanoušci hlasováním na webových stránkách soutěže. Za český tým by v základní sestavě měli nastoupit: Tomáš Satoranský a Lukáš Kotas z USK Praha, nymburský Petr Benda, jenž obdržel nejvíce hlasů, pardubický David Šteffel a Pavel Pumprla z Opavy. V základní pětce zahraničního výběru by se měli objevit: Arthur Lee a Blake Schilb z Nymburku, Tarvis Williams z Děčína a novojičínští Corey Muirhead a Kenneth Walker. Všichni hráči nastoupí v klubových dresech. Loni výběr světa porazil české basketbalisty 109:87.

Novinkou utkání hráčů do 23 let

Novinkou All-Star Game bude utkání hráčů do 23 let Východ versus Západ. „Tímto zápasem jsme chtěli posílit nejen sportovní úroveň, ale také jsme se rozhodli dát příležitost mladým talentovaným hráčům, aby se předvedli fanouškům,“ vysvětloval předseda Asociace mužských prvoligových klubů Zdeněk Bříza. Tým Západu povede ostravský František Rón, koučem Východu bude Peter Bálint z Prostějova.

Chybět nebudou ani tradiční doprovodné soutěže. Možnost obhájit loňské vítězství ve smečování bude mít Tomáš Satoranský. "Když jsem se dozvěděl, že budeme hrát doma na Folimance, byl jsem hodně překvapený. Jsem moc rád. Určitě mě přijde podpořit řada mých známých," vyprávěl talentovaný rozehrávač USK Praha. "Rád bych opět ve smečování vyhrál, ale nebude to jednoduché. Hlavně chci pobavit diváky a pořádně si to užít," přál si Satoranský.

V tříbodové střelbě se pokusí obhájit loňské prvenství děčínský Pavel Miloš.  Ani diváci nepřijdou zkrátka a budou moci si zasoutěžit o hodnotné ceny. Celá akce začne v 15 hodin. Vstupenky stojí 30 korun, přičemž 50 procent z této částky půjde na konto charitativního projektu Každý koš pomáhá. 

Nominace do doprovodných soutěží
Smečování: Tomáš Satoranský (USK Praha), Pavel Pumprla (BK Opava), Jon Rogers (BC Kolín), Kenneth Walker (Geofin Nový Jičín), Lavell Payne (Synthesia Pardubice), Blake Schilb (ČEZ Basketball Nymburk).
Tříbodová střelba: Pavel Miloš (BK Děčín), Maurice Hampton (Kondoři Liberec), Justin Gray (ČEZ Basketball Nymburk), Michal Vocetka (USK Praha), Hurl Beechum (BK Prostějov), Pavel Beneš nebo Jan Tomanec (oba Karma Basket Poděbrady).
Veronika Feltová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty