Háječková s Novákovou na vítězství v Evropském okruhu nedosáhly

BLACKPOOL

Plážové volejbalistky Lenka Háječková a Soňa Nováková premiérový titul z Evropského okruhu pro české barvy nezískaly. Ve finále turnaje v Blackpoolu nestačily na belgickou dvojici Van Breedamová, Mouhaová.

České duo má v posledních týdnech skvělou formu. Při světovém šampionátu se dostalo mezi 16 nejlepších a na minulém turnaji Světového okruhu v Haagu skončilo čtvrté za třemi páry z Brazílie.

V Blackpoolu prošly české volejbalistky soutěží bez ztráty setu hladce až do finále, kde však prohrály jednoznačně 14:21 a 15:21. "Poslední zápas se nám vůbec nepovedl, ale jinak jsme se stříbrem moc spokojené. Jen nás mrzí, že se to už nepočítá do žebříčku mistrovství Evropy," zhodnotila další vydařený turnaj Nováková.

Belgičanky sice zaznamenaly první porážku už v 1. kole, sítem oprav se ale nakonec dostaly až na vrchol a pro svou zemi získaly první titul z tohoto okruhu v historii.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu žen v Barceloně:
Finále: Larissa, Juliana (1-Braz.) - Talita, Antonelliová (2-Braz.) 2:0 (17, 26),
o 3. místo: Rossová, Kessyová (3-USA) - Akersová, Turnerová (6-USA) 2:0 (13, 19),
semifinále: Larissa, Juliana - Rossová, Kessyová 2:0 (18, 23), Talita, Antonelliová - Akersová, Turnerová 2:0 (15, 19).
České páry Klapalová, Petrová a Nakládalová, Hermannová obsadily 17. příčku.