Cleveland prohrál i druhý zápas v sezóně, tentokrát v Torontu

NEW YORK

Basketbalisté Clevelandu ztratili na úvod nové sezóny zámořské NBA i druhý zápas, když prohráli na palubovce Toronta 91:101. Jednoho z největších favoritů soutěže nezachránilo ani 23 bodů hlavní hvězdy týmu a nejlepšího hráče minulé sezóny LeBrona Jamese, který si navíc připsal 25. triple-double v kariéře. Hlavní postavou zápasu byl totiž Ital Andrea Bargnani v dresu domácích Raptors, jenž nastřílel ještě o pět bodů víc. Skvěle mu sekundoval Chris Bosh s 21 body a 16 doskoky.

Zklamaný basketbalista Clevelandu Cavaliers LeBron James

Cavaliers si stejně jako ve úvodním domácím duelu v úterý proti Bostonu (89:95) prohráli zápas bídnou druhou čtvrtinou, kterou ztratili dokonce znovu stejným poměrem 17:30. V poločase tak vedli domácí rozdílem 18 bodů. Výraznou ztrátu sice dokázal Cleveland smazat a krátce před koncem třetí čtvrtiny dokonce srovnal krok, na víc mu však již síly nestačily a na první výhru v sezoně si musí ještě počkat.

"Nacházím se v kariéře v takovém bodě, kdy vím, že je možné dvakrát po sobě prohrát, ale není důvod to nějak přehnaně zkoumat. Je třeba se prostě jen poučit z chyb a snažit se hrát lépe," řekl po utkání James, který si vedle 23 bodů připsal také 11 doskoků a 12 asistencí.

Výrazně lépe vstoupil do sezony právě přemožitel Clevelandu z prvního utkání a zároveň jeden z dalších velkých favoritů Boston. Celtics zcela deklasovali Charlotte 92:59. Bobcats měli v poločase na kontě pouze 31 bodů, přesto prohrávali jen jedenáctibodovým rozdílem. Ve druhé půli se jim však střelecky vedlo ještě hůře (28 bodů) a výsledkem byl potupný rozdíl 33 bodů v konečném skóre. "Podle mě jsme hráli s nejlepším týmem v naší konferenci," připustil Tyson Chandler.

Největší drama středečního programu se odehrálo v Minnesotě, která porazila New Jersey díky skvělému výkonu v poslední čtvrtině (31:15) těsným rozdílem 95:93. Současně se závěrečným klaksonem rozhodl po vlastním doskoku Damien Wilkins.

V samém závěru rozhodl o výhře svého týmu také Steve Nash na hřišti Los Angeles Clippers, když 5,5 vteřiny před koncem poslal Phoenix do vedení 109:107, na což již domácí i přes pokus o trojku nedokázali odpovědět.

Basketbalová NBA:
Atlanta - Indiana 120:109, Boston - Charlotte 92:59, Denver - Utah 114:105, Golden State - Houston 107:108, LA Clippers - Phoenix 107:109, Memphis - Detroit 74:96, Miami - New York 115:93, Minnesota - New Jersey 95:93, Oklahoma City - Sacramento 102:89, Orlando - Philadelphia 120:106, San Antonio - New Orleans 113:96, Toronto - Cleveland 101:91.