Rubriky:

Míčové sporty

Házenkářský kouč Prokop po skandálním faulu v klubu skončil

3. listopadu 2009 13:10 - VÍDEŇ

Trenér Gunnar Prokop už nevede házenkářky rakouského celku Hypo Niederösterreich. Devětašedesátiletý kouč rezignoval pět dní poté, co v Lize mistryň vlastním tělem zastavil hráčku francouzských Met v protiútoku. Za nesportovní čin mu hrozí trest od Evropské házenkářské federace (EHF).

"Rozhodl jsem se skončit a celou záležitost řešit s psychologem," citovala Prokopa agentura SID. "Třeba se mi podaří můj čin lékařsky vysvětlit. Byl to zkrat, jednal jsem v emocích. Velmi se omlouvám," dodal.

Prokop zasáhl do děje zápasu zhruba deset vteřin před koncem utkání za stavu 27:27. Francouzský tým šel do protiútoku, ze kterého mohla padnout vítězná branka. Trenér proto udělal několik kroků do hřiště, tělem zablokoval srbskou hráčku Met Svetlanu Ognjenovičovou a přerušil akci.

Za faul dostal okamžitě červenou kartu, ale palubovku opouštěl s úsměvem na rtech. "Nebyl to potměšilý úsměv, ale stydlivý úsměv provinilého," uvedl nyní Prokop, o jehož trestu by měla EHF rozhodnout do konce týdne. Federace mezitím suspendovala zkušeného kouče z jeho funkce předsedy komise ženských klubů v rámci EHF.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty