Rubriky:

Míčové sporty

Startuje mistrovství Evropy v házené, Češi chtějí na úvod zaskočit Španěly

19. ledna 2010 10:07 - PRAHA/WIENER NEUSTADT

Zaskočit Španěly, bronzové medailisty z olympijských her v Pekingu, to je první cíl českých házenkářů na evropském šampionátu, který v úterý začíná v Rakousku. "Hráči se už na utkání moc těší. Před zápasem budou ještě odpočívat, pak si dají kávu a zákusek a vyrazíme na Španěly," uvedl v tiskové zprávě trenér Martin Lipták.

 

Michaela Říhová, Právo

"Do zápasu se Španělskem jdeme s tím, že chceme zvítězit. Nikdo není neporazitelný, máme na ně," prohlásil ještě před odjezdem Lipták, který s týmem do dějiště šampionátu přijel už v pátek. "Byl to výborný nápad, že jsme přijeli s takovým předstihem," pochvaloval si kouč.

"Odpadla nám cestovatelská hektika, balení, čekání na letišti. Hráči jsou před zápasem odpočatí a tomu jsem rád," uvedl dále Lipták. I s předzápasovými tréninky je spokojený. "Tréninky byly velmi klidné, účelné. Hráči byli koncentrovaní a já z toho mám velmi dobrý pocit. Samozřejmě nedokážu garantovat, že se pohoda z tréninků přenese i do hry, ale příprava zde měla svůj význam."

Ze spojky Kubeše bude pivot

Na český tým čeká na úvod skupiny D zápas se Španěly, bronzovými medailisty z olympijských her v Pekingu. "Tři zápasy po sobě Španělé nastupovali ve stejné sestavě, v jejich nominaci není žádné překvapení a my jsme připraveni na konkrétní hráče. Velkou posilou je pro Španěly brankář Sterbik, za ním je připraven zkušený Hombrados. Dalšími velkými postavami jsou spojky Rodriguez, Enterios a Romero," okomentoval Lipták soupeře.

"My do zápasu půjdeme se zataženou obranou 0:6, té věříme a byla to naše velká zbraň v průběhu kvalifikace i  na turnaji v Dánsku. V záloze máme variantu s jedním vytaženým hráčem, tu ale doufám nebude potřeba použít. Do branky se postaví Petr Štochl. Na postu pivota se objeví Kubeš, do zálohy je pak připravený Vraný, kterého můžeme využívat i v defenzívě. Všichni hráči jsou zdraví, jen Sobola trápil naražený prst a u Nocara se objevil náznak chřipky. Už je ale vše v pořádku, takže nikomu nic nebrání v tom, aby mohl nastoupit," uzavřel Martin Lipták

Zápas se Španělskem můžete sledovat od 18:15 na ČT 4. V základní skupině se poté Češi utkají s Francií a Maďarskem.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty