Rubriky:

Míčové sporty

Mistrovství Evropy ve stolním tenise se do ČR vrací po čtyřiadvaceti letech

11. března 2010 12:26 - PRAHA

Dlouhých čtyřiadvacet let museli fanoušci stolního tenisu čekat na uspořádání evropského šampionátu v České republice. Nyní se už však dočkali, neboť od 11. do 19. září 2010 bude ostravská ČEZ Arena hostit evropský svátek stolních tenistů.

"Naposledy se mistrovství Evropy u nás konalo v Praze v roce 1986. Jsme moc rádi, že se po dlouhých čtyřiadvaceti letech podařilo šampionát opět přivést k nám," řekl na úvod čtvrteční tiskové konference ředitel ME Nikolas Endal.

"Předpokládáme, že se mistrovství zúčastní více než šest set hráčů ze sedmačtyřiceti zemí Evropy," uvedl dále Endal. Bojovat se bude o šest titulů, a to v družstvech, dvouhrách a čtyřhrách mužů a žen. Na loňském evropském šampionátu v německém Stuttgartu získalo družstvo žen ve složení Renata Štrbíková, Iveta Vacenovská a Dana Hadačová bronzové medaile.

"Doufám, že družstvo naváže na loňský úspěch a i v Ostravě bude stát na stupních vítězů," přeje si Endal. Na šampionát zamíří i veterán Petr Korbel, kterému v té době bude devětatřicet let. "Jsem rád, že jsem se mistrovství Evropy v České republice dožil," vyprávěl s úsměvem Korbel.

Korbel veří, že družstvo bude bojovat o medaili

"V roce 1986 jsem vše sledoval jako divák na tribuně. Poté se měl evropský šampionát konat u nás v roce 1996, nakonec byl ale přesunut do Bratislavy. Takže jsem opravdu šťastný, že si budu konečně moci zahrát před domácím publikem. Samozřejmě, že kdyby se mistrovství uskutečnilo u nás třeba před deseti lety, kdy jsem byl na vrcholu, bylo by to lepší. I tak ale udělám pro dobrý výsledek maximum," prohlásil stolní tenista.

A jak to vidí s medailovými ambicemi? "Myslím, že šanci máme v družstvech. Základ týmu bych měl tvořit já a Dmitrij Prokopcov. Kdo bude další, se nejspíš rozhodne až podle aktuální formy. Titul nejspíš vyhrají Němci, kteří jsou opravdu dobří. O zbylé medaile ale bude bojovat šest týmů a já si myslím, že my naději na cenný kov máme," uzavřel Korbel, který se chystá už na své čtrnácté mistrovství Evropy.

Šampionát se uskuteční v ostravské ČEZ Areně od 11. do 19. září 2010. Vstupenky budou v předprodeji už od dubna. Cena lístků je od 100 do 300 Kč. Permanentka na celé mistrovství stojí 1500 korun. Děti do 15 let mají vstup zdarma.

Veronika Feltová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty