Prostějov dělí jedna výhra od semifinále NBL

Basketbalisty Prostějova dělí jedna výhra od postupu do semifinále NBL. Ve druhém utkání prvního kola play off dnes zvítězili Hanáci na Folimance nad domácím USK Praha 80:59 a ujali se vedení v sérii 2:0. Třetí zápas je na programu v pátek v Prostějově.

Vysokoškoláci vedli jen po prvním koši zápasu, po němž ale hned inkasovali 11 bodů za sebou, a pak ještě jednou ve 14. minutě (24:23), když Prostějov nedokázal pokračovat ve výkonu ze začátku utkání. Až v polovině třetí čtvrtiny se hostům podařilo výrazněji bodově odskočit a zlepšenou obranou měli vývoj zápasu pod kontrolou. Svěřenci Petera Bálinta především lépe doskakovali, pod koši získali o 13 míčů více než soupeř.

"Začali jsme velice dobře, rychle jsme získali vedení a to nás asi ukolébalo. Potom jsme nějakých 25 minut nehráli skoro nic. Jediné štěstí bylo, že soupeř netrefoval volné střely," uvedl prostějovský kouč.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 2. zápas:
USK Praha - Prostějov 59:80 (15:21, 33:40, 49:61)
Nejvíce bodů: Hruban 14, McKay 13, Slavík 12 - Veikalas 20, Landry 19, Hyzy 14. Rozhodčí: V. Lukeš, Kučera, Karásek. Trestné hody: 15/13 - 25/22. Fauly: 21:20. Pět chyb: 39. Klimeš (USK). Trojky: 4:4. Diváci: 300. Stav série: 0:2.