Rubriky:

Míčové sporty

Veselý: Ztratili jsme koncentraci v nejméně vhodnou chvíli

8. května 2010 16:58 - PAŘÍŽ

Necelých sedm sekund před sirénou se basketbalisté Partizanu Bělehrad ujali v semifinále Evropské ligy s Olympiakosem Pireus vedení 67:65 a zdálo se, že své překvapivé tažení prestižní soutěží prodlouží až do boje o titul. V samém závěru je však zaskočil Američan Josh Childress, který doskočil nepovedenou střelu Miloše Teodošiče a smečí si vynutil prodloužení, v němž řecký celek vybojoval výhru 83:80.

 

Marko Djurica , Reuters

"Ztratili jsme koncentraci v tu nejméně vhodnou chvíli a stálo nás to vítězství," uvedl na webu soutěže český mladík Jan Veselý, jenž patřil ke klíčovým postavám Partizanu v nervydrásající bitvě. "Jsem z toho hodně zklamaný, těžko se k tomu dá něco říct. Musíme se pokusit udělat našim fanouškům radost aspoň v zápase o třetí místo proti CSKA," řekl autor 13 bodů a deseti doskoků směrem k nedělnímu utkání s moskevským celkem, který v úvodním pařížském semifinále podlehl Barceloně.

Olympiakos odvrátil porážku v závěru normální hrací doby po oddechovém čase, po němž se dostal míč k Teodošičovi, který se pokusil o tříbodovou střelu. Míč sice minul koš, ale ve vzduchu se ho zmocnil Childress, kterého hráči Partizanu nepohlídali, a efektně vyrovnal. Zprvu nebylo jasné, zda Teodošič tak nepřesně střílel, nebo šlo o přihrávku domluvené akce.

"Na to se musíte zeptat Miloše, jestli to byla přihrávka nebo střela. Myslím, že střílel, ale byl to moc krátký pokus, tak jsem to doskočil a zasmečoval," líčil bývalý hráč Atlanty v NBA, jenž předloni podepsal s Olympiakosem lukrativní tříletou smlouvu na 20 milionů dolarů čistého.

Teodošič jeho slova potvrdil. "Chtěl jsem rozhodnout, ale hned jsem viděl, že to jde příliš doleva. Nevěděl jsem co teď. Ale najednou se tam objevil zničehonic Josh a zasmečoval. V zápasech vždycky hraje roli i štěstí a tentokrát bylo na naší straně," uvedla opora Olympiakosu, který se dostal do finále Euroligy po 13 letech.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty