Rubriky:

Míčové sporty

Bartoňovi bylo líto, že finále Euroligy nehrál, přesto si oslavy užil

11. května 2010 09:02 - PRAHA

Kouči barcelonských basketbalistů Pascualovi se Luboš Bartoň při pařížském Final Four Euroligy nevešel mezi dvanáctku nominovanou do utkání, ale i jako náhradník slavil, když katalánský klub v boji o cennou trofej porazil Olympiakos Pireus 86:68.

 

Tatjana Makejevová , Reuters

Jedenáct let po Zídkově triumfu se Žalgirisem Kaunas se Bartoň stal druhým českým vítězem prestižní soutěže. „Sice jsem si nezahrál, ale byl jsem u toho a navěky zůstanu zapsán mezi vítězi,“ cituje web basketmag. cz 30leté reprezentační křídlo, jehož pozici v mužstvu ovlivnilo dlouhé léčení zraněné achilovky.

„Po složité rekonvalescenci pro mě není jednoduché uplatnit se v týmu, který je strašně nadupaný, ale neztrácím naději. Mám obrovskou chuť, po fyzické i mentální stránce jsem schopen nastoupit, ale v očích trenéra jsem až třináctý hráč. Zatím si tam drží svoje koně, přesto se snažím žít maximálně s týmem,“ tvrdí Bartoň.

Při oddechových časech se spoluhráči pozorně poslouchal pokyny kouče, těsně před koncem finálového zápasu si sundal tepláky a po něm už v dresu převzal svůj malý stříbrný pohár pro šampióny: „Ten velký je ale lepší a taky daleko těžší. Když jsem ho mohl zvednout nad hlavu, spěchal jsem k fanouškům, hlavně pro ně Barcelona vyhrála. Při triumfu ve španělské lize jsem měl těsně po operaci berle, tak jsem si to nemohl pořádně užít, ale teď to stálo za to, i když je mi líto, že jsem se vůbec nedostal na palubovku.“

Barcelona vyhrála Euroligu teprve podruhé v historii a cenu pro nejužitečnějšího hráče soutěže přebíral autor 21 bodů ve finále Juan Carlos Navarro, který jako jediný z celého týmu pamatuje předchozí triumf z roku 2003. „Hodně jsme si věřili a klíčová byla naše obrana, která zastavila sílu soupeře. Prakticky celý zápas jsme diktovali tempo a navíc se nám dařila střelba z dálky,“ hodnotil Bartoň. Do Paříže dorazili za basketbalisty i fotbalisté Barcelony Xavi, Puyol a Piqué. „Oslavili to s námi, za týden mohou mít i oni svůj ligový titul.“

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty