Rubriky:

Míčové sporty

České basketbalistky porazily v přípravě podruhé Čínu

17. června 2010 20:36 - TRUTNOV

České basketbalistky porazily v posledním třetím přípravném utkání Čínu 73:68. O vítězství domácího týmu v Trutnově rozhodlo herní nasazení, agresivnější obrana a také přesnější koncovka. Nejlepší českou střelkyní byla s 16 body Hana Horáková. Ze tří utkání vyhrály české basketbalistky dvakrát.

 

Alexandra Mlejnková, ČTK

Důrazně hrající Číňanky se dostávaly v první čtvrtině častěji do střeleckých pozic a hrály pozorně i v defenzívě. Díky tomu získaly pětibodový náskok.

Nejlepší výkon předvedly české hráčky ve druhé čtvrtině, kdy se jejich hra opírala o hlavní opory Horákovou, Veroniku Bortelovou a v podkošových soubojích se prosazovala Ilona Burgrová. Druhou čtvrtinu vyhrál domácí tým jednoznačně 25:11.

Po změně stran se na chvíli přesnost českých hráček vytratila. Soupeřky postupně snižovaly náskok a ve 27. minutě dokonce otočily a vedly 48:47. Trenér Lubor Blažek zvolil přechod na zónovou obranu, tah mu vyšel a české basketbalistky získaly ztracený náskok zpět.

"Rozhodla naše bojovnost. Tým dřel celých čtyřicet minut. Odvedli jsme kvalitní výkon v obraně. V útoku to ale občas skřípalo, na našem výkonu je v úvodu přípravy ještě patrná nesehranost," řekl Blažek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty