Basketbalisté do 20 let znovu prohráli a jsou blízko sestupu

CIRKVENICA

Čeští basketbalisté do 20 let jsou na pokraji sestupu z divize A mistrovství Evropy. Ve skupině o udržení podruhé prohráli, tentokrát s Tureckem 61:70 po prodloužení, a nyní potřebují vyhrát alespoň dva ze zbývajících tří zápasů.

Ve čtyřčlenné skupině sehrají týmy s každým ze soupeřů dva zápasy a Češi zatím prohráli s Němci, porazili Nizozemce a dnes padli s Turky. Znovu je táhla největší hvězda Tomáš Satoranský, který zaznamenal 20 bodů a pomohl v poslední čtvrtině stáhnout ztrátu 12 bodů a vybojovat prodloužení. Neměl ale dostatečnou podporu od spoluhráčů, zatímco Turci předvedli kolektivní výkon.

K tomu, aby měli Češi šanci na udržení, potřebují v pátek porazit Němce, s nimiž v prvním utkání prohráli rovněž po prodloužení. V sobotu je čeká další zápas s Nizozemskem a v neděli zakončí své účinkování na ME proti Turkům.