Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalová NBA se v březnu poprvé představí v Evropě

9. srpna 2010 18:31 - LONDÝN

Evropský kontinent uvidí poprvé v historii utkání basketbalové NBA. Komisionář slavné soutěže David Stern dnes oznámil, že v březnu příštího roku zavítají do Velké Británie k dvěma zápasům Toronto a New Jersey. Utkání se odehrají 4. a 5. března v londýnské O2 Areně, která pravidelně hostí předsezonní přípravné duely zámořských celků.

 

Mark J. Terrill, ČTK/AP

Stern zatím nenaznačil, zda tento model bude NBA využívat pravidelně. "Musíme nejprve zhodnotit, jak si v březnu povedeme. Nepřekvapilo by mě, kdyby se podobná akce konala každoročně," prohlásil Stern.

Šéf NBA však nevidí jako reálné, aby v nejbližší době hrál dlouhodobě některý z evropských celků v NBA. "Na to by bylo potřeba těch klubů víc. Potřebovali bychom více hal, majitelů a lepší ekonomiku. Je to ale věc, kterou se budu zabývat já i můj nástupce," naznačil dlouhodobější plány Stern.

NBA o zápasy mimo americký kontinent usilovala již delší domu a Stern vyslovil přání odehrát utkání v Londýně ještě před olympiádou v roce 2012. Generálkou pro duely Toronta s New Jersey bude přípravný říjnový turnaj, jehož jedno utkání mezi Los Angeles Lakers a Minnesotou bude hostit právě Londýn.

Britská metropole se počtvrté za sebou může těšit také na duel ligy amerického fotbalu NFL mezi San Franciskem a Denverem, který je na programu 31. října ve Wembley.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty