Basketbalistka Veselá je se Seattlem ve finále WNBA

NEW YORK

Česká basketbalová reprezentantka Jana Veselá si zahraje ve finále zámořské ligy WNBA. S týmem Seattle Storm do něj postoupila po vítězství nad Phoenixem 2:0 na zápasy, nedělní duel vyhrál hostující celek 91:88. Veselá, která odehrála dvanáct minut, si připsala dva body, dva doskoky a dva bloky.

Obhájce titulu Phoenix přitom po třech čtvrtinách vedl desetibodovým rozdílem, tři a půl minuty před koncem dokonce zvýšil na 88:76. To byl ale jeho poslední koš; od té doby skórovaly už jen soupeřky, které závěr zápasu zcela ovládly. Necelé tři sekundy před koncem pak rozhodla o postupu hostujícího týmu trojka Sue Birdové.

O finálových soupeřkách Seattlu se teprve rozhodne. Finále Východní konference má za sebou jen jeden zápas, v němž Atlanta v neděli vyhrála v New Yorku 81:75.