Rose dovedl basketbalisty Chicaga k výhře nad Detroitem

NEW YORK

Nejlepší výkon kariéry předvedl basketbalista Chicaga Derrick Rose, jenž svůj tým dovedl 39 body k vítězství 101:91 nad Detroitem. Domácí přitom prohrávali ještě devět minut před koncem o 13 bodů, pak se jim ale povedl parádní obrat.

Derrick Rose z Chicaga.

Zatím stoprocentní bilanci v novém ročníku NBA si udržuje mužstvo New Orleans, které dokázalo uspět na palubovce San Antonia. Výhru 99:90 režíroval Chris Paul, jenž k 25 bodům přidal i sedm doskoků a pět asistencí.

Svůj premiérový triple-double mohl oslavit Brandon Jennings z Milwaukee. "Byl to jeden z mých nejlepších zápasů v NBA. Byl jsem prostě všude a táhl jsem tým, který hrál skvěle a nesobecky," poznamenal po vítězství 98:88 nad Charlotte v prvním domácím zápase Bucks.

Nejhorší start za posledních deset let zažívá naopak Houston, který prohrál i třetí duel nové sezóny. I přes 28 bodů Argentince Scoly a 21 bodů Kevina Martina podlehli Rockets doma Denveru 94:107.

Čínský pivot Jao Ming opět dostal příležitost jen na 23 minut, aby ušetřil dlouho zraněnou nohu. I tak stihl dát 13 bodů a doskočit šest míčů, na ofenzivu Nuggets vedenou Carmelem Anthonym to však bylo málo.

NBA:
Atlanta - Washington 99:95, Chicago - Detroit 101:91, Cleveland - Sacramento 104:107, Houston - Denver 94:107, Indiana - Philadelphia 99:86, Memphis - Minnesota 109:89, Milwaukee - Charlotte 98:88, New York - Portland 95:100, San Antonio - New Orleans 90:99.