V čele házenkářské extraligy přezimuje mistrovská Karviná

KARVINÁ

Házenkáři Karviné se před zimní přestávkou probojovali do čela extraligy. Úřadující mistr využil sobotního zaváhání Lovosic a v neděli si po zlepšeném výkonu ve druhém poločase snadno poradil s Přerovem 40:25.

Radka Kružíka z Karviné (vlevo) brání Marek Třeštík ze Zubří - ilustrační foto.

Karvinští v prvním poločase hráli velmi špatně, zejména měli velké problémy v obranné činnosti. Toho využili hosté, kteří téměř celý první poločas neustále vedli. Až ve 26. minutě se favorit ujal vedení 16:15. Největší problémy dělal Karviné její vlastní odchovanec Martin Kavka, jenž nastřílel 12 gólů.

Po změně stran už domácí zpřesnili hru a zejména rychlými protiútoky dávali jednu branku za druhou. Přerov úplně vypadl z rytmu a vstřelil pouhých šest gólů.

Hladkou výhrou se s domácími fanoušky pro letošek rozloučily také Hranice, které nedaly šanci Třeboni. Pod výsledek 34:23 se nejvýrazněji odepsal Michal Indrák, autor 11 branek.