Volejbalisté Zlína zdolali Ostravu až v tie-breaku

Volejbalisté Zlína vydřeli v 19. kole extraligy vítězství 3:2 nad Ostravou, díky němuž se bodově dotáhli na vedoucí tým soutěže České Budějovice. Jihočeši však mají jedno utkání k dobru. Ve velmi vyrovnaném duelu byl sice Zlín neustále o set vepředu, nakonec však vyhrál až 22:20 v tie-breaku.

Na vedoucí duo se dotáhly i Benátky po tříbodové výhře v Ústí nad Labem. Díky pestrému útoku a kvalitnímu servisu vyhrály Benátky koncovku úvodní sady, v té druhé však bodovali domácí zlepšeným blokem. Ve zbytku utkání se projevily dirigentské schopnosti Řezníčka a po proměněném druhém mečbolu se mohli hosté radovat z výhry 3:1 na sety.

Pětisetový zápas se hrál také v havířovské hale, kde domácí sice získali proti Odoleně Vodě druhý a čtvrtý set výrazným rozdílem 25:14, v koncovkách zbylých setů však tahali za kratší konec. Tie-break už patřil jasně hostům. Poslední Brno však překvapivě hladce zdolalo Kladno 3:0 a bodově se na Odolenu Vodu dotáhlo.

Po dlouhých pěti týdnech si volejbalisté Liberce připsali vítězství 3:0, když na domácí palubovce porazili Příbram. Domácí nevstoupili do utkání dobře a prohrávali už 1:6. Poté ale přišel na hřiště místo Hýského Pešl, Dukla postupně náskok hostů smazala a nakonec úvodní set vydřela v poměru 25:23. Od druhého setu už Liberečtí Příbram k ničemu nepustili.