Rubriky:

Míčové sporty

Rekordman mezi trenéry Sloan odchází po 23 letech od basketbalistů Utahu

10. února 2011 22:34 - NEW YORK

Trenérský rekordman Jerry Sloan po 23 letech odchází od basketbalistů Utahu. Osmašedesátiletý člen Síně slávy NBA rezignoval a u týmu ho podle agentury Reuters nahradí dosavadní asistent Ty Corbin.

 

ČTK/AP

"Člověk má jen určité množství energie a ta moje mi v poslední době začala docházet," řekl Sloan, který vedl Utah od prosince 1988, kdy převzal funkci po Franku Laydenovi. "Třiadvacet let u jednoho týmu je opravdu dlouhá doba. Ale nejde o nic dramatického. Prostě přišel čas, abych odešel," přidal.

Spolu se Sloanem odchází také jeho asistent Phil Johnson. Oba rezignovali poté, co Jazz prohráli deset z posledních 14 zápasů. "Nikdo je k odchodu nenutil. Jerryho jsem měl vždycky rád a za všech okolností jsem ho respektoval a uznával," uvedl majitel Utahu Greg Miller. Sloan s Johnsonem dovedli Utah v letech 1997 a 1998 do finále NBA, pokaždé ale prohráli s Chicagem Bulls. "Titul by chtěl každý. Ale náš tým tehdy odevzdal všechno a víc jsem si nemohl přát," přidal kouč.

Sloan jako jediný kouč v historii NBA dokázal s jedním týmem nasbírat 1000 vítězství. Před příchodem do Utahu vedl také Chicago. V zámořské lize odkoučoval 1221 vítězných zápasů, v historickém pořadí jsou před ním jen Don Nelson (1335) a Lenny Wilkens (1332).

V této sezoně má Utah bilanci 31 výher a 23 porážek a je šestý v tabulce Západní konference.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty