Házenkářky Slavie si upevnily vedení v extralize výhrou ve Veselí

Házenkářky mistrovské Slavie si upevnily vedení v tabulce extraligy dnešní výhrou 27:20 na palubovce Veselí nad Moravou. První poločas vyhrál favorit jen o gól, ve druhém ale domácím došly síly.

Dohrávka 17. kola byla do přestávky vyrovnaná, poté co domácí hráčky rychle ztratily počáteční vedení o tři góly. Po změně stran se projevila větší vyrovnanost hostujícího kádru, zatímco v domácím dresu se střelecky výrazněji dokázaly prosadit jen "pětigólové" Súkenníková a Chmelařová.

Přesto Veselí opakovaně dokázalo smazat až čtyřbrankovou ztrátu, až v úplném závěru jeho házenkářky odpadly a Slavia uzavřela skóre čtyřmi góly za sebou.

Interliga házenkářek - 17. kolo:
Veselí nad Moravou - Slavia Praha 20:27 (11:12)
Nejvíce branek: Chmelařová 5, Súkenníková 5/1 - Černá 6, Jedličková 6/2, Kutlvašrová 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/2 - 5/4. Vyloučení: 1:1. Diváci: 300.