Basketbalistky Frisco Brno porazily Valosun a jsou opět ve finále

BRNO

Basketbalistky Frisco Sika Brno zvítězily v městském derby ve druhém ligovém semifinále na půdě Valosunu 95:64. Sérii vyhrály 2:0 na zápasy a postoupily do finále. Ve středu mohou udělat rozhodující krok i úřadující vicemistryně z USK Praha na půdě Strakonic.

Obhájkyně titulu vstoupily na rozdíl od prvního vzájemného zápasu do utkání s Valosunem mnohem koncentrovaněji a o svém vítězství rozhodly už v prvním poločase. Své soupeřky předčily přesnější obranou a také jistější koncovkou. V úvodu zápasu táhla Frisco střelecky zejména Američanka Fordová, pro kterou ale dvanáct minut před koncem po pěti osobních chybách zápas předčasně skončil. Předtím zaznamenala 22 bodů a devět doskoků. Dobře hrála i Švédka Eldebrinková, která dala 18 bodů.

Valosun srovnal krok ve třetí čtvrtině, kdy přidal na nebojácnosti a agresivitě. Ani toto zlepšení na obrat ve vývoji utkání nestačilo.

Semifinále play off ligy basketbalistek - 2. zápas:
Valosun Brno - Frisco Brno 64:95 (16:26, 32:54, 52:76)
Nejvíce bodů: Zrůstová 15, Mračnová a Svobodová po 10 - Fordová 22, Eldebrinková 18, Hanušová 16, Hejdová 12. Rozhodčí: Kurz, Nejezchleb. Trestné hody: 14/12 - 26/20. Fauly: 21:16. Trojky: 0:4. Diváci: 800. Konečný stav série: 0:2.