Basketbalisté Opavy postoupili z předkola a vyzvou Prostějov

OPAVA

Posledním účastníkem play off ligy basketbalistů se stala podle očekávání Opava, která ve třetím zápase předkola porazila Brno 100:72 a sérii vyhrála 2:1. Ve čtvrtfinále nastoupí Slezané proti Prostějovu, další dvojice tvoří Nymburk - USK Praha, Pardubice - Nový Jičín, Děčín - Ostrava. První zápasy v sériích na tři vítězství se budou hrát v úterý v Prostějově a Děčíně.

Opava prohrála druhý zápas předkola ve čtvrtek v Brně o tři body a také dnes začal její soupeř lépe. Hosté si vypracovali až jedenáctibodový náskok, ale druhý poločas už patřil svěřencům trenéra Davida Klapetka. Maio se podepsal pod výhru Opavy 23 body, Zachrla dal 21 bodů.

"Děkuji hráčům za výkon, ale to, co jsme chtěli předvádět celou sérii, se nám podařilo až v posledních dvou čtvrtinách," řekl Klapetek.

Předkolo play off basketbalové ligy mužů - 3. zápas:
Opava - Brno 100:72 (18:25, 46:39, 72:54)
Nejvíce bodů: Šiřina 18, Blažek 17, Štec 15, Dygrýn 13 - Maio 23, Zachrla 21, Sedmák 13. Rozhodčí: Vondráček, Znamínko, Holubek. Trestné hody: 18/12 - 9/8. Fauly: 17:17. Trojky: 6:10. Diváci: 793. Konečný stav série: 2:1.