Házenkáři Lovosic deklasovali Karvinou a vedou o čtyři body

LOVOSICE

Házenkáři Lovosic deklasovali obhájce mistrovského titulu z Karviné 38:26 a po čtvrtém kole nadstavbové části extraligy vedou tabulku o čtyři body. Severočeši rozhodli zápas před bezmála tisícovkou diváků už v prvním poločase, který vyhráli rozdílem jedenácti branek.

Karviná přijela do Lovosic s cílem oplatit soupeři vysokou únorovou porážku a vybojovat body, které by jí ještě přiblížily možnost bojovat o obhajobu titulu. Od prvních minut byla ale znát větší chuť po vítězství ve hře domácích, kterou charakterizovaly kompaktní obrana, rychlý přechod do protiútoku a vyšší sebevědomí.

Před bouřící halou vedli domácí po devíti minutách už 7:1. Agresivní obranu navíc jistil gólman Kylíšek, naopak defenziva Karviné byla děravá a i v útočné fázi kupili hosté spoustu chyb. Náskok Lovosic tak do poločasu narostl až na 20:9 a do střelecké listiny se zapsala téměř celá domácí sestava.

Velký podíl na lovosickém vítězství měl již tradičně Motl, jehož však tentokrát ještě o gól předčil Havlát. Karviná zůstala v tabulce čtvrtá, na vedoucí Lovosice ztrácí šest bodů.

Extraliga házenkářů - 4. kolo nadstavby, skupina o 1.-6. místo:
Lovosice - Karviná 38:26 (20:9)
Nejvíce branek: Havlát 8/1, Motl 7, Krahulík 6 - Chudoba a Faith po 4, Hanisch a Kalous po 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 - 1/1. Vyloučení: 5:6. Diváci: 945.