Rubriky:

Míčové sporty

České volejbalistky prohrály v Evropské lize s Bulharskem 1:3

28. května 2011 21:10 - SVITAVY

České volejbalistky prohrály v odvetném utkání Evropské ligy ve Svitavách s Bulharskem 1:3. Zápas trval 114 minut a domácí reprezentantky po vyrovnaném průběhu doplatily na nezvládnuté koncovky posledních dvou setů, které prohrály shodně 26:28. V dalších dvou kolech skupiny B se české hráčky představí v pátek a v sobotu v Izraeli, který si z domácích duelů proti Maďarsku rovněž odnesl tři body a poměr setů 4:4.

 

FIVB

"V prvním pátečním utkání jsme si nasadili laťku hodně vysoko. Vítězství nás uspokojilo. Bez potřebné mentální připravenosti nelze uspět. Naše soupeřky na tom byly v tomto směru lépe," řekl ČTK trenér Jiří Šiller.

Po pátečním vítězství 3:1 vstoupil český tým do zápasu suverénně, přesným útokem získaly svěřenkyně trenéra Jiřího Šillera náskok 8:3. Bulharky sice na chvíli srovnaly krok, ovšem důrazněji hrající domácí volejbalistky dotáhly bez větších problémů úvodní sadu k jasnému vítězství 25:18.

V dalším průběhu ale houževnaté Bulharky získaly útočnou jistotu a začalo se jim také více dařit na podání, kterým držely soupeřky pod tlakem. Na rozdíl od prvního dějství vázla domácímu týmu souhra, což se odráželo v nevynucených chybách. České hráčky nezachytily začátek druhého setu, kdy soupeřky rychle získaly šestibodový náskok.

Další dva sety nabídly dramatickou podívanou, v níž se štěstí dvakrát přiklonilo na stranu bulharských hráček. Ve čtvrté sadě přitom domácí volejbalistky vedly ještě 20:17, náskok ale po zbytečných chybách neudržely. Odvrátily sice první mečbol, na druhý už ale nestačily.

Evropská liga volejbalistek, skupina B:
Česko - Bulharsko 1:3 (18, -20, -26, -26)
Rozhodčí: Correa (Šp.), Chaladay (Fr.). Čas: 114 min. Diváci: 500.
Sestava ČR: Kossanyiová, Barborková, Pastulová, Havlíčková, Kubínová, Svobodníková, libero Jášová - Kallistová, Vanžurová, Měrková, Melichárková.
Izrael - Maďarsko 1:3 (-22, -25, 19, -22).
Pořadí po 2. kole:
1. Izrael 3, 2. Česko 3, 3. Bulharsko 3, 4. Maďarsko 3.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty