Rubriky:

Míčové sporty

Brazilci Alison s Emanuelem navázali v Pekingu na triumf z Prahy

11. června 2011 13:39 - PEKING

Brazilci Alison s Emanuelem navázali na grandslamu Světového okruhu v Pekingu na vítězství z pražské Štvanice a zvládli tak nejlépe generálku na mistrovství světa v beachvolejbalu, které začne v pondělí v Římě. Ve finále čínského turnaje Brazilci porazili úřadující šampiony Juliuse Brinka s Jonasem Reckermannem z Německa 2:1 na sety.

 

United sport partners

Starosti naopak těsně před MS mají nejlepší hráči posledních měsíců, olympijští vítězové a finalisté z Prahy Todd Rogers s Philem Dalhausserem. Ten si totiž poranil kotník a do čtvrtfinále už nenastoupil. "Není to dobré, ale mistrovství světa je jednou za dva roky a chci hrát," řekl blokař slavné americké dvojice Dalhausser.

Ženám už zase kralují Američanky Misty Mayová-Treanorová s Kerri Walshovou. Dvojnásobné olympijské šampionky se právě na stadionu v čínské metropoli dočkaly prvního společného triumfu po tříleté pauze, během níž Walshová porodila dvě děti a Mayová léčila achilovku. Po návratu je navíc přibrzdilo další zranění Mayové, tentokrát kolena.

"Hlavně, že jsme zase spolu. Kerri je nejlepší hráčka na okruhu a na Peking jsme měly úžasné vzpomínky už z olympiády," radovala se po výhře ve finále nad německou dvojicí Holtwicková, Semmelrová 2:1 Mayová-Treanorová. Američanky do letošního dubna držely rekordní šňůru 80 vítězných zápasů v soutěžích FIVB.

S bronzovou medailí z Pekingu odjely jejich krajanky Rossová, Kessyová, které budou v příštím týdnu obhajovat titul mistryň světa. Mezi nejlepšími překvapivě chyběly brazilské dvojice, navíc nejvýše nasazené Juliana s Larissou vypadly už v prvním kole play off s Holtwickovou a Semmlerovou.

České hráčky Lenka Háječková s Hanou Klapalovou i Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou neprošly do čtvrtfinále a dělí se o 9. místo, Petr Beneš s Přemyslem Kubalou vypadli v play off v prvním kole a jsou sedmnáctí. Všechny po přesunu z Asie čeká od pondělka v Římě vrchol sezony. Čtvrtou českou dvojicí na něm bude Soňa Nováková s Terezou Tobiášovou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty