Volejbalistky podlehly Maďarsku a asi přijdou o vedení v EL

PROSTĚJOV

České volejbalistky prohrály v Prostějově s Maďarkami a mohou přijít o první místo v Evropské lize. Po pátečním jasném vítězství v sobotu poslednímu týmu skupiny B podlehly 2:3 a večer je v čele čtyřčlenné skupiny mohou přeskočit Bulharky. Za týden začne druhá polovina přípravné soutěže před zářijovým mistrovstvím Evropy, po níž se do červencového Final Four probojuje pouze vítěz každé skupiny.

Oba prostějovské zápasy byly zcela odlišné. Zatímco v pátek Češky jasně své soupeřky převyšovaly a dopustily komplikace jen v koncovce třetího setu, dnes byl zápas naprosto vyrovnaný. Favorizovaný domácí tým se dostal pod tlak a ztratil hned první set. Po vyrovnání a ztrátě třetí sady Češky čelily dvěma mečbolům. Ty ještě odvrátily, v tie-breaku však měly více štěstí Maďarky a zvítězily 18:16.

Za týden se oba soupeři utkají znovu dvakrát, tentokrát na maďarské půdě. Nejtěžší soupeřky českých volejbalistek v Evropské lize přijdou na řadu za měsíc v Bulharsku. Tam by se mělo rozhodnout o vítězi skupiny a jediném postupujícím do finálového turnaje v Istanbulu.