Rubriky:

Míčové sporty

České volejbalistky podlehly v semifinále Evropské ligy Srbsku

15. července 2011 22:37 - ISTANBUL

České volejbalistky prohrály v semifinále Evropské ligy v Istanbulu za 75 minut s dvojnásobnými vítězkami této soutěže Srbkami hladce 0:3. V sobotu čeká tým trenéra Jiřího Šillera souboj o třetí místo s Bulharskem, které rovněž neuhrálo ani set proti domácímu Turecku.

 

FIVB

České volejbalistky stačily Srbkám v útočné fázi, propadly ale v obraně. Za celé utkání pouze čtyřikrát zablokovaly útok soupeře. Naopak Srbky, které v soutěži ještě neprohrály, měly 14 úspěšných bloků, což rozhodlo o jejich vítězství.

Do duelu proti favoritkám turnaje vstoupily české volejbalistky s respektem. Srbky hned získaly náskok 8:3 a měly zápas pod kontrolou. Z útlumu se probral český tým až v závěru setu, kdy alespoň zkorigoval skóre a uhrál 18 bodů.

Podstatně vyrovnanější hru nabídl úvod druhé sady, v němž české hráčky zpřesnily souhru a přitvrdily v zakončení. Po vyrovnaném začátku ale soupeř potrestal několik zbytečných chyb a v koncovce nepřipustil žádné drama.

Ve třetím setu nahradila Kubínová nahrávačku Mühlsteinovou a české volejbalistky sehrály v této části nejvyrovnanější partii. Ujaly se i vedení 12:8. Srbky ale manko smazaly a od stavu 22:22 už bodovaly pouze ony.

Evropská liga volejbalistek, semifinále v Istanbulu:
Česká republika - Srbsko 0:3 (-18, -17, -22)
Rozhodčí: Alijev (Ázerb.), Rodriguezová (Šp.). Čas: 75 min. Diváci: 800.
Sestava ČR: Barborková, Pastulová, Havlíčková, Mühlsteinová, Svobodníková, Havelková, libero Jášová - Kossanyiová, Melichárková, Vanžurová, Kubínová. Trenér: Šiller.
Turecko - Bulharsko 3:0 (18, 21, 18).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty